Montážne spony (C-spony)

Montážne spony (C-spony)

Montážne spony majú tvar písmena C, preto ich bežne nazývame C-spony. Slúžia na spájanie (zošívanie) stien pletených aj zváraných gabionov. Sú vyrobené z vysokopevnostného oceľového drôtu s priemerom 3,0 mm. Proti korózii sú chránené hrubou vrstvou zliatiny zinku s hliníkom. V prípade použitia vo veľmi agresívnom prostredí (napr. slaná voda) môžu byť vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. 

C-spony dodávame balené v kartónových krabiciach po 1600 ks. Pri montáži sa odporúča použiť 1 sponu do každého oka gabionovej siete pozdĺž spájanej hrany. Zošívanie gabionov pomocou C-spôn je relatívne rýchle, spoj je nenápadný, avšak vyžaduje použitie špeciálnych klieští.

Na zovretie C-spony je nevyhnutné použiť špeciálne jednoúčelové kliešte – mechanické (manuálne) alebo pneumatické.

Prednostne odporúčame použiť pneumatické kliešte, ktoré zabezpečia dokonalé zovretie spony a práca s nimi je veľmi komfortná. Vyžadujú však prívod stlačeného vzduchu z kompresora, čo nie je možné zabezpečiť na každej stavbe. Vzhľadom na ich vyššiu cenu sú vhodnejšie pre staviteľov väčších gabionových stavieb.

Práca s mechanickými kliešťami je oveľa menej komfortná ako s pneumatickými, avšak pre drobného staviteľa sú cenovo dostupnejšie. Dajú sa tiež použiť v miestach bez elektrickej energie a kompresora.

Priemer drôtu
3,0 mm
Povrchová úprava
ZN95AL5
?
zinok s hliníkom

Máte záujem?

Kontaktujte nás +421 911 121 977